הסיפור שלנו

החזון והערכים המובילים את קבוצת כץ בפעילותה הנרחבת בארץ ובעולם, נובעים ממורשת עמוקה וארוכת שנים השלובה ברוח ההיסטוריה ובצמיחת התעשייה היצרנית בישראל. במרכזה של מורשת זו, עומד סיפור חייו של מייסד הקבוצה, אריה כץ.

אריה נולד בשנת 1931 בעיירה הצ’כוסלובקית חוסט (כיום אוקראינה) השוכנת על רכס הקרפטים. בשנת 1936, מעט לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה, נלקחו הוריו אל מחנות העבודה והוא נותר לבדו בעולם. במשך תשע שנים נמלט אריה בין מקומות מסתור ברחבי אירופה, תוך סיכון חיים ורעב תמידי, במסע שהתחיל בגיל 5. בזכות תושייתו, נחישותו ואומץ לבו, שרד הילד הצעיר את המלחמה עד לסיומה בשנת 1945, והוא בן 14 בלבד.

בשנת 1947 עלה אריה לישראל והתגייס לשורות הפלמ”ח, שם שירת עד 1949 כלוחם בחטיבת הראל, עם הקמתה, תחת פיקודו של המג”ד יצחק רבין. בסיומה של מלחמת העצמאות, השתחרר משירותו והחל לעבוד במקומות שונים כמסגר ומכונאי.

לאורך שנות עבודתו כשכיר, חלם אריה לפתוח חברה משלו. חברה שדרכה יוכל לספק מסגרת, פרנסה וארוחה חמה לעובדים מקומיים ולעולים חדשים שהגיעו לישראל. חלם אריה, והגשים.

הקבוצה החלה את פעילותה בשנת 1978 עם הקמת כץ אריה פלב”ם, חברה קבלנית זעירה לעבודות צנרת. בעת היווסדה, היוותה החברה שחקן חלוצי בתחום צנרת הנירוסטה בענף המזון, ובמהרה החלה לעבוד עם הגופים המובילים בתעשייה. לאורך השנים, הייתה החברה מעורבת בהקמתם של מתקני הייצור הגדולים והחשובים ביותר בישראל, החל ממפעלי מזון ומחלבות, דרך מתקני התפלת מים ועד למפעלי תרופות ומכוני מחקר ופיתוח.

במשך העשורים הבאים, הגדילה החברה בהדרגה את היקפי פעילותה ואת סל שירותיה, ומיצבה עצמה כחברת ביצוע מובילה וידועה בשוק הישראלי. בתוך כך, בשנים 2012-2013 רכשה את חברת א.ד. חדרים נקיים, חברת תכנון וביצוע של חדרים נקיים ומערכות מכניות, ואת חברת פי. וי. פלסט, המתמחה בתכנון וייצור של מעבדות ופלסטיקה הנדסית. זאת, על מנת להשלים את הפיכתה מקבלן לביצוע עבודות לחברת תכנון-ביצוע-ייצור המעניקה ללקוחותיה ולשותפיה את הפתרונות המקיפים ביותר תחת קורת גג אחת.

פעילותה של החברה התפתחה ונבנתה לאור הערכים והתובנות שהובילו את אריה במסע חייו הייחודי, אשר מהווים גם כיום אבני יסוד בתרבות הארגונית והאסטרטגיה העסקית שלה:

  • טיפוח והעצמה מתמדת של הגורם האנושי – החל משימוש מינימלי בקבלני משנה ויועצים חיצוניים על מנת לספק פרנסה וביטחון לעובדים אורגניים, דרך מערכות יחסים ומעורבות אישית בחייהם ועד להעצמה מקצועית והשתלמויות תכופות.
  • גמישות – היכולת להטמיע שיטות עבודה, תהליכים מקצועיים ומנגנונים ניהוליים חדשים ודינאמיים במהירות וביעילות, ובכך לשמור על התאמה מלאה לצרכי השוק והלקוחות בכל עת.
  • חדשנות וכושר המצאה – קבוצת כץ צברה לאורך השנים מוניטין רב בשל יכולותיה לספק פתרונות מדויקים ומקיפים הממלאים את צרכי לקוחותיה תוך התחשבות באילוציהם ומגבלותיהם. העיקרון לפיו המוצר הוא שמתאים את עצמו ללקוח, ולא להפך, מוביל את הקבוצה בייצור מערכות ייחודיות בכל פרויקט, עם כמות מינימלית של מוצרי מדף סטנדרטיים. 

כיום, למעלה מ-40 שנים מאז נוסדה, קבוצת כץ ניצבת בחזית הפעילות התעשייתית בישראל כשותפה מלאה בתכנון, הקמה ואבזור של מפעלי ייצור ומרכזי מחקר ופיתוח, וסל שירותיה הורחב גם אל מעבר לים. הקבוצה פועלת בכל עת בנחישות והתמדה להגשמת חזונה ומשימתה, תוך דבקות בערכים המובילים אותה בעשייתה.